KOKIUS LIETUVOS RENGINIUS MĖGSTA UŽSIENIEČIAI?

Lietuvos renginiai, kuriuose atsispindi mūsų šalies etninis paveldas ir tradicijų gilumas, užsieniečių yra labai mėgstami. Į juos atvyksta svečiai net iš tokių tolimų šalių, kaip Japonija. Ne vien jie domina svečius iš toliau. Populiarumo netrūksta ir šiuolaikinės muzikos festivaliams.

Ką folkloro mėgėjams žada 2024 metų gegužė?

Kaip ir visada, taip ir šių metų paskutinį gegužės mėnesio savaitgalį vyks tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“, kuris Lietuvoje rengiamas pusšimtį metų, jis prieš trisdešimt metų buvo netgi savotiška priešprieša sovietinei okupacijai. Jo dėka, galima sakyti, Lietuvos laisvės atgavimo laikais, kilo taip vadinamoji „dainuojanti revoliucija“.

O dabartiniais laikais šalia tradicinių festivalio renginių sau vietą randa ir naujos tradicinės muzikos pristatymo formos, skatinančios dar didesnį susidomėjimą etnine kultūra. Šventėje kartu su Lietuvos folkloriniais ansambliais dalyvauja ir iš kitų šalių atvykę šio žanro kolektyvai.

Kokios šventės Lietuvoje vasarą sutraukia elektroninės ir metalo muzikos mėgėjai?

Elektroninės muzikos mėgėjai be atskiro kvietimo atvyksta į festivalį „Revolution Festival“, kuris vyksta po Aukštaitijos arba Dzūkijos dangumi, kas kartą pasirinktinai kuriose nors iš šių regionų vietų. Į šią šventę suplūsta ne tik saviškiai atlikėjai, bet ir svečiai iš Pietų ir Vidurio Europos, Skandinavijos pusiasalio, Baltijos šalių, Jungtinės karalystės ir net iš anapus Atlanto vandenyno.

O metalo muzikos fanai vasarą susibėga į tradicinį festivalį „Devilstone“ Anykščiuose. Šis festivalis aprėpia vis didesnį metalo muzikos muzikantų pulką, tad žiūrovams kasmet pristatomas vis įvairesnis ir įspūdingesnis repertuaras. Dažniausi svečiai – tai metalo muzikos atlikėjai iš Švedijos, Vokietijos, atvyksta grupės ir net iš užjūrio.

Kokios dar muzikos šventės garsina Lietuvą užsieniečių tarpe?

Užsienyje garantuotai yra žinomos tokios Lietuvos šventės, kaip „Midsummer Vilnius“ ir „Mėnuo Juodaragis“. Pirmojoje šventėje skamba pačių įvairiausių žanrų muzika, pradedant klasikine ir baigiant alternatyviąja.

O kita šventė yra pamėgta alternatyvios muzikos ir baltų kultūrinio paveldo gerbėjų. Tuo tarpu Žemaitijoje prie Lūksto ežero vyksta nuostabus festivalis „Bliuzo naktys“. Į visus šiuos Lietuvos renginius suvažiuoja didžiausi būriai turiningo laisvalaikio mėgėjų.