Naudingi patarimai, kaip išsirinkti saulės modulius

Ruošiatės įsirengti saulės elektrinę? Tuomet paieška turėtų prasidėti nuo saulės modulių. Būtent jie tarnaus ilgai, todėl turite rinktis atidžiai, jog būtumėte tikri, kad jie pateisins jūsų keliamus kriterijus. Tad kaip išsirinkti? Štai keli patarimai.

  • Gamintojas turi turėti ne tik ilgą darbo patirtį, bet ir patikimumą. Tad nepamirškite pasidomėti atsiliepimais apie jį. Tai gali ne tik padėti pasirinkti gamintoją, bet ir išsirinkti gaminį.
  • Pasidomėkite, kokio galingumo saulės modulių jums reikia, jog būtų generuojama pakankamai saulės energijos.
  • Nepamirškite, kad saulės elektrinė bus ant jūsų stogo. Kadangi saulės elektrinė bus matomoje vietoje, svarbu ir saulės modulių išvaizda.
  • Kainos skirtingos, tad verta pasigilinti, kodėl jos skiriasi. Pasidomėkite rinkos kaina, taip pat pasvarstykite savo galimybes, jog galėtumėte skirti biudžetą, kurio pakaks kokybiško gaminio įsigijimui.

Pirkti naują ar naudotą saulės elektrinę?

Turbūt visada lietuviai bando sutaupyti, visgi kartais ne pačiais geriausiais būdais. Pirkti naudotą prekę kartais naudinga, tačiau ne saulės elektrinių atveju. Kodėl? Pradėti reikėtų nuo to, jog kai kurios saulės elektrinės dalys dėvisi. Pavyzdžiui, saulės moduliai. Tad jei pirksite naudotus saulės modulius, didelė tikimybė, kad jie jau nebebus tokie efektyvūs, kaip žadama. Neverta pirkti naudotos saulės elektrinės ir dėl to, nes tokiu atveju prarandate garantiją. Tad jei saulės elektrinė suges ar kils nesklandumai, teks juos spręsti iš savo biudžeto. Taip pat verta paminėti, jog norint kreiptis dėl paramos, reikia pirkti naują saulės elektrinę.

Ko reikia, norint gauti paramą?

Lietuvoje jau ne vienerius metus yra teikiama parama saulės elektrinėms. Džiugu tai, jog valstybė remia tuos, kurie nori gyventi ekologiškai. Dar smagiau tai, jog lietuviai nepamiršta pasinaudoti parama. Tačiau ko reikia, norint gauti paramą? Visų pirma, tiek jūs, tiek perkama saulės elektrinė turi atitikti kriterijus. Tad prieš pirkdami, patikrinkite, ar tikrai viskas atitinka, tuomet įsigykite saulės elektrinę, žinodami, jog dalį sumos susigrąžinsite. Taip pat nepamirškite, kad paraišką turite pateikti per nurodytą laikotarpį, norint gauti paramą.