KOKIUS OPEROS PASTATYMUS REIKĖTŲ PAMATYTI 2024 METAIS?

https://unsplash.com/photos/black-leather-jacket-on-red-chair-RaazbLNK1yM

Tiek klasikinė, tiek šiuolaikinė opera išlieka vienodai populiarios, nes šis muzikos žanras visais laikais suranda savo gerbėjų ratą. Tarp jų ne tik išlavinto iki subtilybių meninio skonio muzikos gurmanai, bet ir naujų, dar netapusių mada muzikinių „patiekalų“ ragautojai. Apie Lietuvoje vykstančius operinius pastatymus išsamiai informuoja interneto portalas: https://pickvibe.lt/lt.

Kokią šiuolaikinę operą Vilniaus „Menų spaustuvė“ kviečia pažiūrėti balandžio mėnesį?

Vilniuje „Menų spaustuvėje“ balandžio mėnesį bus rodoma originali šiuolaikinė opera „Geros dienos!“ Joje atskleidžiami prekybos centre dirbančių kasininkių likimai. Kasdienybėje kasininkes mes regime kaip pilkas ir nuobodžias vargo pelytes, kurios per dieną yra priverstos šimtus sykių kartoti prėskus pasilabinimus ir mandagius atsisveikinimus su pirkėjais, slenkančiais pro kasą nuobodžiu konvejeriu.

Tačiau operoje jos veikia kaip ryškios asmenybės, išgyvenančios gana dramatiškas asmenines situacijas. Operoje susipina šnekamoji ir bendrinė kalbos, visumoje atskleisdamos šiandienos aktualijas. Šis vokalinis scenos kūrinys dar vadinamas opera dešimčiai kasininkių, prekybos centro garsams ir fortepijonui.

Kokia operos šventė yra numatoma Vilniuje Valdovų rūmų kieme liepos mėnesiui baigiantis?

2024 metai į „Midsummer Vilnius“ grįžta klausytojų mėgstamas formatas – „Opera po žvaigždėmis“. Liepos 25-osios vakare Žoržo Bizė operos „Karmen“ ištraukas atliks vienas žinomiausių, sceninio žavesio nestokojantis Lietuvos operos solistas Edgaras Montvidas kartu su kitais vakaro svečiais. Jiems pritars Modesto Pitrėno diriguojamas Lietuvos kamerinis orkestras.

Ką galima pasakyti apie operos solistą Edgarą Montvidą?

Edgaras Montvidas operinio dainavimo mokslus baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, jam dėstė profesorius Virgilijus Noreika. Solistas tarptautinę karjerą pradėjo Londono karališkojoje operoje 2001 metais, pro trijų metų jis tapo Frankfurto operos solistu. Per savo vokalinę karjerą jis sukūrė daugiau nei keturiasdešimt solidžių operinių vaidmenų

Kodėl verta atvykti į Vilnių pažiūrėti ir paklausyti operos „Karmen“?

Sostinėje vyksiantis operai pagerbti skirtas renginys yra vertas to, kad jame derėtų apsilankyti ne vieną kartą gyvenime. Tikrieji operos žanro gerbėjai į jį suvažiuoja iš tolimiausių Lietuvos kampelių. O šiemet verta tai padaryti vien dėl pačios Karmen, nes ši operos herojė yra neabejotinas beprotiškos meilės įsikūnijimas, kurią yra užvaldžiusi visą griaunanti aistra ir aklas pavydas. Tad ir pati operos muzika tiesiog verda tokiomis karštomis ir siautulingomis melodijomis, kurios nuaidi „Habaneros ir „Toreadoro“ arijose.