KAIP IŠRADINGIAU DEKORUOTI SIENAS?

https://www.pexels.com/photo/photo-of-brown-and-white-photo-frames-hang-in-wall-1058770/

Jei norite pakeisti savo namų interjerą, nebūtina iš karto imtis kapitalinio remonto, juk užtenka dekoruoti kurią nors vieną ar kelias pasirinktas kambario sienas, nes tada dekoruojamos kambario sienos tarsi atgims iš naujo.

Kokios yra naujausios šiuolaikinės sienų dekoravimo priemonės?

Viena naujesnių sienų dekoravimo priemonių yra dekoratyvinės 3D plokštės, dar yra naudojamos tekstilinės arba odinės plokštės su įvairiais grafiniais piešiniais, freskomis ir mažais vitražais. O 3D plokštės eksperimentuojant padeda išgauti trimatį arba dvimatį reljefą.

Jos yra gaminamos iš natūralių sudėtinių medžiagų, iš kurių pagrindinė yra gipsas. Ši medžiaga yra ekologiška, nekenkianti žmogaus sveikatai ir atspari ugniai. Ji net itin įkaitusi, į aplinką neišskiria nuodingų medžiagų.

Ar užtenka vien sienų dažymo, kad namuose būtų sukurtas išskirtinis interjeras?

Kambaryje galima sukurti ypatingą aplinką ir imantis paprasto dažymo. Ryškus efektas galimas tada, kai pasirenkama įdomesnė dažymo technika. Pavyzdžiui, vis dažniau naudojamas dažymas skudurėlius arba kempinėle. Sienas galima įspūdingai dekoruoti naudojant trafaretus, antspaudus. Tai irgi padeda pigiai ir įspūdingai pagyvinti spėjusią nusibosti patalpų aplinką.

Prieš imantis darbo pirmiausiai reikia pasirinkti tinkamą spalvą dažomoms sienoms. Galimas ir toks variantas, kai pagrindine spalva pasirenkama tamsesnė, o paskui ant jos tepamas atspalvis galutinį variantą pašviesina. Tad siena nebus per tamsi.

Kas padeda sukurti tapetais klijuotų sienų ir kitokius efektus?

Tapetais klijuotos sienos efektą sukelia naudojami trafaretai ar antspaudai. Pirmiausiai siena nudažoma norima spalva, o paskui ji išmarginama susigalvotomis figūrėlėmis. Esama ir tokių dekoravimo priemonių, kurios ant dažytos sienos padeda sukurti plytomis ar akmenimis mūrytos sienos įspūdį.

Tai daroma labai paprastai. Pirmiausiai siena nudažoma norima spalva, po to, kai dažai išdžiūva, ateina metas griebtis iš anksto paruoštų plytos ar akmens formos trafaretų. Kai kurias gauto piešinio vietas galima nežymiai patamsinti vardan tikroviško reljefo įspūdžio.

Tam atlikti nereikia būti profesionaliu dailininku, panaudojus išradingumą galima pasiekti puikių gero dekoro rezultatų. O sienų dažais, jų dekoro priemonėmis ir kitomis apdailos priemonėmis prekiauja internetinė parduotuvė: https://www.iris.lt.